SOK ZE ŚWIEŻYCH POMIDORÓW- bezglutenowy-250ml Zobacz większe

SOK ZE ŚWIEŻYCH POMIDORÓW- bezglutenowy-250ml

Nowy produkt

Sok ze świeżych pomidorów- bezglutenowy- bez cukru, słodzony syropem z agawy.

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

5,50 zł brutto

Więcej informacji

SOK ZE ŚWIEŻYCH POMIDORÓW 

 

Skład: świeże pomidory 97,5%, syrop z agawy 2%,  bazylia, pieprz sól himalajska.

 

Ten delikatny w smaku sok sporządzony został z dojrzewających na słońcu pomidorów, z zachowaniem zasad kuchni pięciu przemian.  

Odkryto, że pomidory zawierają bardzo cenny składnik– likopen,  barwnik nadający tym owocom głęboki czerwony  kolor,  który wychwytuje i dezaktywuje wolne rodniki, przez co ma  silne działanie antynowotworowe.

Badania wykazują, że jest on zdecydowanie łatwiej przyswajany przez nasz organizm w postaci lekko przetworzonej, przez co sok  pomidorowy okazuje się być bardziej wartościowy niż same owoce.  


Pomidory to także nieocenione źródło witamin oraz pierwiastków  takich jak żelazo czy potas. Szczególnie ważny jest ten drugi,  który aktywnie neutralizuje szkodliwy nadmiar soli w naszej diecie.  Obecność potasu sprawia również, że opisywane warzywo wpływa  pozytywnie na funkcjonowanie naszego mózgu, wydatnie polepszając jego zaopatrzenie w tlen. Wśród witamin istotną dla nas jest witamina A, która działa korzystnie na nerwy wzrokowe, wzmacniając je u osób pracujących przy komputerze i spędzających czas przed telewizorem.  Ze względu na dużą zawartość kwasu foliowego do swojego jadłospisu powinny wprowadzić pomidory kobiety oczekujące dziecka, a także osoby żyjące w ciągłym stresie. Pomidory stanowią też pomoc w uzyskaniu nie tylko szczupłej sylwetki, lecz także – pięknej  skóry. Zawarta w nich witamina C zwiększa stopień jej dotlenienia oraz wzmacnia drobne  naczynia krwionośne, ożywiając ją i dodając blasku, a witamina E chroni przed  powstawaniem zmarszczek i przedwczesnym starzeniem się. Smak świeżych pomidorów, podkreślony przyprawami i odrobiną syropu z agawy,  będą miłym zaskoczeniem dla podniebienia każdego smakosza. Sok pomidorowy Pięć Przemian doskonale smakuje wprost ze szklanki, oraz może stanowić bazę wielu potraw np. zupy pomidorowej czy spaghetti z sosem pomidorowym. 

Kraj pochodzenia: Polska

Pojemność: 250 ml